Aktualność

Historia Bankowości Spółdzielczej - wirtualny spacer

A A A

Szanowni Państwo!

przygotowały wirtualny spacer, w którym przedstawiają historię bankowości spółdzielczej, realizowaną w ramach Centrum Historii Polskiej Bankowości Spółdzielczej.

 

Warto odwiedzić ten adres: www.historiabs.pl.

 

 

 

 

Już teraz zachęcamy do odwiedzenia strony i odbycia wyjątkowego spaceru, który dzięki zgromadzonym znanym i nieznanym szerszemu gronu faktom i unikatowym materiałom prezentuje w formie panoramy 360 stopni, historię bankowości spółdzielczej w Polsce.

Opowiada o wyzwaniach, burzliwych chwilach, wielkich przeobrażeniach i innowacjach, jakie towarzyszyły rozwojowi tych banków w naszym kraju.

Odbiorca w jednej chwili może sięgnąć do współczesnych dokonań bankowości spółdzielczej, a w następnej obejrzeć historyczne świadectwa i artefakty z odległej przeszłości. Może wybrać głos lektora lub lektorki, pójść w lewo lub w prawo, zjechać na osi czasu o pół wieku, wiek lub dekadę – szukając najlepszego kąta widzenia całej ekspozycji lub jej subtelnych detali. Usłyszy, jak kluczową rolę odgrywały banki spółdzielcze w rozwoju lokalnych społeczności, jak podejmowały historyczne wyzwania i jak dziś, w erze cyfrowej, pielęgnują swoje wartości, będąc blisko ludzi i ich potrzeb. Zadecyduje, czy chce zapoznać się z trudnymi początkami w realiach XIX wieku, z bankowością w czasie zaborów, w niespokojnych latach II Rzeczpospolitej czy pełnym politycznych zakrętów PRL.

Ten fascynujący i pouczający zarazem spacer, przypadnie do gustu zarówno młodym, jak i dojrzałym odwiedzającym. Wszystkich zainteresowanych nie tylko historią bankowości spółdzielczej, ale również historią Polski, z którą bankowość spółdzielcza jest nierozerwalnie związana.

To spacer, który nie męczy, lecz dostarcza źródłowej wiedzy. Uszyty na miarę XXI wieku. 160 lat historii banków spółdzielczych w Polsce pod jednym linkiem! Wiele ciekawych dokumentów i wspomnień, podanych w ultranowoczesnej formie.

Zapraszamy do Centrum Historii Polskiej Bankowości Spółdzielczej – ekspozycji jedynej w swoim rodzaju!

 

Polub naszą stronę!
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?