Porady

Porady

Warto Bezgotówkowo

W związku z Dniem Płatności Bezgotówkowych prezentujemy kilka ciekawostek. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do obejrzenia filmów na temat bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych:

 

 

 

 

 

Filimy na temat bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych:

Bezpieczne zakupy w Internecie

W związku z coraz częstszymi przypadkami prób oszukiwania Klientów korzystających z zakupów w Internecie Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich kilka wskazówek, które zwiększą Państwa bezpieczeństwo. Zachęcamy do lektury:

https://zbp.pl/wydarzenia/archiwum/wydarzenia/2018/luty/bezpieczne-zakupy-w-internecie-dobre-praktyki

Komunikat w sprawie gier organizowanych w sieci Internet

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z art. 29a ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 471 t.j.)  zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty, które nie posiadają wymaganego ustawą zezwolenia. Niedozwolone jest wykorzystywanie kart płatniczych oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych oferowanych przez Bank do dokonywania transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych niezgodnie z wyżej wymienioną ustawą.

Zakaz określony w art. 29a ust. 2 nie dotyczy uczestnictwa w zakładach wzajemnych organizowanych przez podmioty działające na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra właściwego do spraw finansów publicznych.

Lista podmiotów posiadających odpowiednie uprawnienia do urządzania gier hazardowych znajduje się na stronie http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet

Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą znajduje się na stronie https://hazard.mf.gov.pl/

Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?