Porady

Porady

Informacja dotycząca obrotu bezgotówkowego

Jednocześnie informujemy, że:

  • Bank uważnie monitoruje rekomendacje ZBP, KNF i instytucji rządowych oraz na bieżąco śledzi sytuację, biorąc pod uwagę wszelkie zmieniające się czynniki.
  • W trosce o bezpieczeństwo Klientów i Pracowników i ich rodzin nie bagatelizuje żadnych doniesień i jest w przypadku zaistnienia potrzeby w pełni przygotowany na wdrożenie kolejnych procedur celem możliwie szerokiej ochrony Klientów i Pracowników banków i ich rodzin.
  • Bank będzie monitorował oraz wdrażał zalecenia wskazywane przez krajowe instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia.
  • Pracownicy, którzy mają bezpośredni i częsty kontakt z Klientem są szczególnie monitorowani.
  • Celem zachowania standardów higieny w przypadku kontaktu z banknotami zaleca się dokładne mycie rąk.
  • W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów i Pracowników i ich rodzin nie odwiedzaj nas osobiście, jeżeli masz typowe objawy koronawirus lub wróciłeś z regionu, w którym występuje koronawirus!

 

 

Odłóżmy gotówkę, korzystajmy z płatności mobilnych!

W związku z zagrożeniem związanym z koronawirusem i możliwością przenoszenia wirusów na powierzchni banknotów i monet, zwracamy się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie użycia płatności gotówkowych.

Nie ułatwiajmy życia wirusowi! 

W naszym Banku mają Państwo do dyspozycji liczne formy bankowości elektronicznej – bankowość internetową, płatności mobilne z wykorzystaniem telefonów, zegarków a także karty płatnicze. Ich użycie jest bezpieczne dla wszystkich, ogranicza skalę rozprzestrzeniania się choroby.

Płaćmy kartami lub mobilnie w placówkach handlowych i usługowych, starając się używać funkcji zbliżeniowej.

W trosce o nasze wspólne zdrowie rekomendujemy także stosowanie wszelkich środków i zaleceń ochronnych przeciwko koronawirusowi. Ich szczegółowy opis znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/porady

Warto Bezgotówkowo

W związku z Dniem Płatności Bezgotówkowych prezentujemy kilka ciekawostek. Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz do obejrzenia filmów na temat bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych:

 

 

 

 

 

Filimy na temat bezpieczeństwa płatności bezgotówkowych:

Bezpieczne zakupy w Internecie

W związku z coraz częstszymi przypadkami prób oszukiwania Klientów korzystających z zakupów w Internecie Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich kilka wskazówek, które zwiększą Państwa bezpieczeństwo. Zachęcamy do lektury:

https://zbp.pl/wydarzenia/archiwum/wydarzenia/2018/luty/bezpieczne-zakupy-w-internecie-dobre-praktyki

Komunikat w sprawie gier organizowanych w sieci Internet

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z art. 29a ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 471 t.j.)  zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet przez podmioty, które nie posiadają wymaganego ustawą zezwolenia. Niedozwolone jest wykorzystywanie kart płatniczych oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych oferowanych przez Bank do dokonywania transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych niezgodnie z wyżej wymienioną ustawą.

Zakaz określony w art. 29a ust. 2 nie dotyczy uczestnictwa w zakładach wzajemnych organizowanych przez podmioty działające na podstawie zezwolenia udzielonego przez Ministra właściwego do spraw finansów publicznych.

Lista podmiotów posiadających odpowiednie uprawnienia do urządzania gier hazardowych znajduje się na stronie http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet

Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą znajduje się na stronie https://hazard.mf.gov.pl/

Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?