Aktualność

Studiowanie jeszcze nigdy nie było tak proste!

02.07.2018

A A A

Studiowanie jeszcze nigdy nie było tak proste!

Każdy młody człowiek chcący się wybrać na wymarzone studia staje przed wyzwaniem jakim są finanse. Nawet studia dzienne, mimo że są bezpłatne, paradoksalnie kosztują – podręczniki, dojazdy na uczelnię, wynajem pokoju czy mieszkania, wyżywienie to tylko podstawowe potrzeby jakie student musi sfinansować. Oczywiście w wielu przypadkach pomagają rodzice, ale co jeżeli ich nie stać i zamiast wymarzonego kierunku na uczelni w innym mieście pozostają studia w miejscu zamieszkania? Jest to jakieś wyjście, jednak po co rezygnować z marzeń zdobycia dyplomu i zawodu zgodnego z naszymi zainteresowaniami?

Doskonałym wyjściem jest kredyt studencki. Być może już samo słowo kredyt przeraża przysłowiowego „biednego studenta”, jednak nie ma się czego obawiać. To proste i tanie rozwiązanie, a kredytu nie musisz przeznaczać jedynie na studia – transze możesz oszczędzać na tzw. „czarną godzinę”, możesz także inwestować, a co za tym idzie zarabiać pieniędzmi na pieniądze – odsetki od kredytu studenckiego są tak niskie (o czym w dalszej części artykułu), że to się opłaca!

To takie proste

Sam fakt bycia studentem oznacza, że możesz otrzymać co miesiąc (dotyczy miesięcy nauki) 400, 600, 800 lub 1000 zł przez cały okres studiów - nawet 6 lat, a jeżeli będziesz się doktoryzować – jeszcze przez kolejne 4 lata. Pieniądze zaczniesz oddawać dopiero po 2 latach od ukończenia studiów. Przez cały ten okres Bank nie będzie Ci naliczał odsetek (w tym czasie odsetki spłaca za Ciebie budżet państwa ze środków Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich). Teraz chyba przyznasz, że to proste stać się niezależnym od rodziców?

Spłaty nie takie straszne

2 lata po ukończeniu studiów zaczynasz spłacać zaciągnięty kredyt wraz z odsetkami, które dopiero Bank zaczyna naliczać. Spłacać będziesz jednak miesięcznie tylko połowę tego co otrzymywałeś miesięcznie przez 2 razy dłuższy okres niż miałeś wypłacane pieniądze, czyli jak otrzymywałeś przez 3 lata 400 zł, będziesz spłacać kredyt przez 6 lat po 200 zł + odsetki. Wspomniane odsetki to zaledwie połowa redyskonta weksli NBP (w lipcu 2018 redyskonto weksli wynosi 1,75%), czyli jedyne 0,875%.

Przyznasz, że to niewiele? 2 lata po ukończeniu studiów na pewno będziesz już świetnie prosperującym na rynku pracy specjalistą w swojej dziedzinie, a każda rata kredytu będzie jedynie mało znaczącą pozycją w Twoim budżecie.

To nie koniec korzyści

Jeżeli skończysz studia w gronie najlepszych absolwentów – możesz ubiegać się  o umorzenie nawet 50% kwoty kredytu!

Termin złożenia wniosku.

Wniosek o kredyt studencki należy złożyć w Banku w terminie od 15 lipca do 20 października br.

Jakie dokumenty są wymagane by ubiegać się o kredyt?

  • wniosek kredytowy, który pomoże Ci uzupełnić nasz doradca,
  • zaświadczenie wystawione przez Twoją uczelnię,
  • dokumenty niezbędne do ustalenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta,
  • dokumenty niezbędne do ustanowienia zabezpieczenia kredytu,
  • informacja o dotychczas ukończonych studiach wyższych lub studiach doktoranckich,
  • dokument tożsamości.

 

Preferencyjny kredyt studencki to dobry sposób na studencki start

 

Bank Spółdzielczy w Koronowie jest w gronie Banków Spółdzielczych Spółdzielczej Grupy Bankowej SGB, która wspiera młodych Klientów udzielając im preferencyjnych kredytów studenckich z dopłatą do oprocentowania z budżetu państwa.

 

Zapraszamy doplacówek Banku Spółdzielczego w Koronowie w Bydgoszczy, Brusach, Cekcynie, Gostycynie, Kamieniu Krajeńskim, Koronowie, Lubiewie, Mroczy i Śliwicach – adresy placówek znajdziesz tutaj, a szczegóły kredytu studenckiego znajdziesz tutaj

Polub naszą stronę!
news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?