Aktualność

Relacja ze startu Reprezentacji Polski na 74 Międzynarodowy Zlot Motocyklowy „74 FIM Rally 2019” Roskilde-Dania w dniach 31.07-02.08.2019 r.

06.08.2019

A A A

Relacja ze startu Reprezentacji Polski na 74 Międzynarodowy Zlot Motocyklowy „74 FIM Rally 2019” Roskilde-Dania w dniach 31.07-02.08.2019 r.

27 lipca 2019 roku w godzinach przedpołudniowych po raz szesnasty, tym razem sprzed siedziby  LKT „Wyczół” Gościeradz reprezentacja z naszego Klubu wystartowała na zlot, w którym biorą udział motocykliści z całej Europy i nie tylko. Tak jak w poprzednich latach Prezes Banku Spółdzielczego w Koronowie Alicja Huczyńska miała zaszczyt pełnić funkcję jednego ze starterów rajdu.

Członkowie LKT „Wyczół” Gościeradz po raz pierwszy brali udział w FIM Rally w 1995 roku, a już w 2012 roku, w uznaniu za zasługi przypadł im zaszczyt organizacji zlotu w Polsce – w bydgoskim Myślęcinku. Było to bardzo duże przedsięwzięcie, bo każdy zlot ściąga co najmniej 1000 uczestników z 30 krajów, jednak Zarząd i Członkowie LKT „Wyczół” Gościeradz, dzięki szerokiemu doświadczeniu i swojej pasji, świetnie sprostali temu wyzwaniu. Nie był to jednak ich jedyny tak spektakularny event – przypomnijmy, że w 2009 roku, na zaproszenie Klubu, Koronowo odwiedził Jacek Czachor – gwiazda sportów motorowych, pierwszy Polak, który ukończył rajd „Dakar” – zaprezentował wtedy mieszkańcom swój motocykl, chętnie odpowiadał na pytania i rozdawał autografy.

Do największych sukcesów LKT „Wyczół” Gościeradz należy także zaliczyć wyszkolenie takich zawodników jak słynni bracia Gollobowie (startowali w barwach Klubu w motocrossie) czy Marcin Gagacki – wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych.

LTK „Wyczół” Gościeradz to klub funkcjonujący od ponad 50 lat, klub który w swojej codziennej działalności łączy w tej chwili kilka pokoleń, klub który niezmiennie jest zmienny i nieustannie gromadzi wokół  siebie ludzi z pasją. Bank Spółdzielczy w Koronowie od lat wspiera działania LKT „Wyczół” Gościeradz, który promuje nasz region, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Polub naszą stronę!
news news news news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?