Aktualność

Relacja z V Charytatywnego Rajdu Rowerowego Banku Spółdzielczego w Koronowie

17.09.2019

A A A

W miniony weekend – 14-15 września 2019 r. odbył się V Charytatywny Rajd Rowerowy Banku Spółdzielczego w Koronowie. Uczestnicy przejechali w nim nawet 190 km, aby zebrać środki na leczenie Wiktora z Małej Kloni.

Wiktor

Wiktor ma 7 lat, mieszka w Małej Kloni. W lutym 2019 r. zdiagnozowano u Niego ostrą białaczkę mieloblastyczną i wtedy rozpoczęła się walka chłopca z ciężką chorobą. Obecnie Wiktor jest w trakcie chemioterapii. Trudne i wyczerpujące leczenie wiąże się ze stałym pobytem w szpitalu i jest bardzo kosztowne.

Dlatego też postanowiliśmy zorganizować tegoroczny V Charytatywny Rajd Rowerowy Banku Spółdzielczego w Koronowie dla Wiktora. Środki zebrane w ramach naszej akcji w całości zostaną przeznaczone na dalszą hospitalizację, rehabilitację oraz leki.

Zrobiliśmy to!

W V Charytatywnym Rajdzie Rowerowym Banku Spółdzielczego w Koronowie udział wzięło łącznie 160 osób. Na rzecz leczenia Wiktora zebraliśmy kwotę blisko 9000,00 zł.

Już wiadomo, że ta kwota będzie wyższa – nadal można wpłacać środki na leczenie Wiktora na konto w Banku Spółdzielczym w Koronowie: 39 8144 0005 9013 8144 0006 0119 z dopiskiem „RAJD”. Wpłat można dokonywać do 30.09.2019 r. O aktualnym stanie konta będziemy na bieżąco informować.

Wiele atrakcji

Bank Spółdzielczy w Koronowie zorganizował 3 trasy rajdu – 2 krótkie rodzinne (w okolicach Gostycyna i Koronowa) oraz główną trasę – dwudniową, liczącą 110 km – na tej trasie jednak startowała dość liczna grupa osób, które na rowerach dojechały do Gostycyna z Koronowa i Bydgoszczy i tym samym przejechały nawet 190 km.

W Gostycynie odbył się oficjalny start rajdu – tam Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Alicja Huczyńska przekazała symboliczny czek starszej siostrze Wiktora, na którym znalazła się kwota 9000,00 zł!

Dzięki sponsorom i partnerom rajdu na trasie uczestnicy mieli zapewnione przekąski, napoje, posiłki regeneracyjne oraz ognisko.

Trasy rajdu przebiegały głównie przez piękne widokowo Bory Tucholskie. Na trasie mijaliśmy rezerwaty przyrody, zwiedzaliśmy akwedukt w Fojutowie, mieliśmy też okazję skorzystania z wszelkich atrakcji Zajazdu Fojutowo – jednym słowem było warto.

Zakończenie rajdu odbyło się nad Zalewem Koronowskim w Rodzinnym Porcie Jachtowym Tazbirowo koło Koronowa. Na rajd po raz kolejny przyjechali uczestnicy z Poznania i Warszawy – wśród nich przedstawiciel Concordia Generali Arkadiusz Łobik oraz pracownicy SGB-Banku Kinga Joachimiak i Tomasz Synakiewicz oraz  przedstawiciel BIK Piotr Ratajczak.

Gorące podziękowania dla Partnerów i Sponsorów rajdu

Głównym sponsorem i organizatorem V Charytatywnego Rajdu Rowerowego była Bank Spółdzielczy w Koronowie, jednak znalazła się spora grupa osób, stowarzyszeń i firm, które chciały dołożyć do sukcesu tej akcji swoją cegiełkę.

Wśród nich znalazły się:

 1. Gminna Spółdzielnia Koronowo,
 2. Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza,
 3. Zajazd Fojutowo,
 4. IGIS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.
 5. Nadleśnictwo Przymuszewo,
 6. Nadleśnictwo Lutówko,
 7. Nadleśnictwo Różanna,
 8. TARTAK Jędrzyński Tadeusz,
 9. Małgorzata i Kazimierz Różańscy,
 10. JAWAL M.R.Z.MURAWIEC" Spółka Jawna
 11. iGAL sp. z o. o.
 12. Auxilium Ratownictwo Medyczne
 13. Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy
 14. Restauracja pod Sosną – Tomasz Janicki
 15. Zakład Karny w Koronowie
 16. Rodzinny Port Jachtowy Tazbirowo
 17. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie

Serdeczne podziękowania dla Sponsorów, Partnerów oraz wszystkich uczestników rajdu – wierzymy, że dzięki Wam Wiktor będzie miał większe szanse na powrót do zdrowia.

 

Polub naszą stronę!
news news news news news news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?