Aktualność

Przejechaliśmy 14 476 km dla Stasia i Bartka

14.05.2018

A A A

W miniony weekend - 12-13 maja 2018 r. odbył się IV Charytatywny Rajd Rowerowy Banku Spółdzielczego w Koronowie. Uczestnicy przejechali w nim nawet 150 km, aby zebrać środki na leczenie Bartka Trzeciaka z Dąbrówki koło Kamienia Krajeńskiego i Stasia Zglińskiego z Mroczy.

Staś i Bartek

SMA rdzeniowy zanik mięśni – taką diagnozę dla obu chłopców postawili  lekarze, tym samym  wydali  wyrok – SMA choroba, która powoduje zanik mięśni – także tych oddechowych, a w konsekwencji prowadzi do śmierci.

Rodzice Stasia i Bartka nie dali za wygraną – po długich staraniach udało im się zakwalifikować synów na leczenie za granicą… i tu kolejna przeszkoda do pokonania – koszt leczenia…

Dziś Staś ma 2 lata, jest pogodnym dzieckiem – uwielbia bawić się ze starszą siostrą, marzy o kotku i widać u niego postępy w leczeniu …( wiadomość z ostatniej chwili …kotek już jest) .

Bartek, któremu lekarze dawali tylko 2 lata życia jest już 6-latkiem – kocha przyrodę i spacery z rodziną.

To tylko skrócona historia chłopców – cała tak ujęła nasze serca, że Bank Spółdzielczy w Koronowie postanowił zorganizować tegoroczny rajd charytatywny właśnie dla nich.

Udało się!

W IV Charytatywnym Rajdzie Rowerowym Banku Spółdzielczego w Koronowie udział wzięło łącznie 212 osób, które przejechały łącznie 14 476 km – 1/3 obwodu ziemi i wpłaciły na rzecz leczenia chłopców kwotę 8820,44 zł.

Już wiadomo, że ta kwota będzie większa – nadal można wpłacać środki na leczenie Stasia i Bartka na konto w Banku Spółdzielczym w Koronowie: 39 8144 0005 9013 8144 0006 0119 z dopiskiem „RAJD”. Wpłat można dokonywać do 15.06.2018r. O aktualnym stanie konta będziemy na bieżąco informować.

Wiele atrakcji

Bank Spółdzielczy w Koronowie zorganizował 3 trasy rajdu – 2 krótkie rodzinne (wokół Mroczy i Koronowa) oraz główną trasę – dwudniową, liczącą 126 km – na tej trasie jednak startowała dość liczna grupa osób, które na rowerach dojechały do Mroczy z Koronowa i Bydgoszczy i tym samym przejechały nawet 150 km.

Dzięki sponsorom i partnerom rajdu na trasie Bank Spółdzielczy w Koronowie zapewnił wiele atrakcji takich jak przekąski, posiłki regeneracyjne, ognisko, animatorzy, którzy zapewnili rozrywkę najmłodszym czy zabawa taneczna.

Trasy rajdu przebiegały głównie przez tereny malowniczych lasów Krajny i Borów Tucholskich, wzdłuż nich położone były piękne jeziora i rezerwaty przyrody – jednym słowem było warto.

Zakończenie rajdu odbyło się nad Zalewem Koronowskim w Porcie Rodzinnym Tazbirowo koło Koronowa – tam była okazja do spotkania się z rodzinami Bartka i Stasia. Tam też Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Alicja Huczyńska oraz Wiceprezes Marek Musiał przekazali symboliczne czeki, na których znalazły się kwoty 4410 zł – łącznie 8820 zł!

Na rajd po raz kolejny przyjechali uczestnicy Poznania i Warszawy – wśród nich Prezes Concordia Polska Jacek Smolarek, Wiceprezes Zarządu SGB-Banku Ziemowit Stempin oraz pracownicy SGB-Banku Kinga Jachimiak i Tomasz Synakiewicz,  przedstawiciel BIK Piotr Ratajczak i Wicedyrektor IPOPEMA Securities Paweł Paśnik. Uczestnikami rajdu byli też Przedstawiciele samorządu Gminy Mrocza: Burmistrz – Leszek Klesiński i Skarbnik – Małgorzata Konakowska-Górecka. Uczestników najdłuższej trasy odwiedził Burmistrz Gminy Kamień Krajeński - Wojciech Głomski.

Wielkie podziękowania dla Partnerów i Sponsorów rajdu

Głównym sponsorem i organizatorem IV Charytatywnego Rajdu Rowerowego była Bank Spółdzielczy w Koronowie, jednak znalazła się spora grupa osób, stowarzyszeń i firm, które chciały dołożyć do sukcesu tej akcji swoją cegiełkę.

Wśród nich znalazły się:

 1. SGB-Bank S.A.
 2. Concordia Polska
 3. Auxilium Ratownictwo Medyczne
 4. Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy
 5. Port Rodzinny Tazbirowo
 6. Rowerowe Koronowo
 7. Bytkowice Team
 8. Jeronimo Martins – sklep Biedronka w Koronowie
 9. Klimkiewicz Wojciech Gospodarstwo Sadownicze
 10. Szkoła Podstawowa w Gostycynie
 11. Sołectwo Wielka Klonia
 12. Zakład Masarski Andrzej Baryła
 13. Arkadia Wyroby Czekoladowe
 14. Nadleśnictwo Lutówko
 15. Urząd Gminy Kamień Krajeński
 16. Bomax Maciej Plata
 17. KGW Zamarte
 18. KGW Dąbrówka
 19. Młodzieżowa Grupa Śladowcy
 20. Firma MAR-VINCI Mikołaj Markowski Urząd Miasta i Gminy Mrocza
 21. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy
 22. Zakład Usług Remontowo Budowlanych "GRAC - BUD" Mróz Grzegorz
 23. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe "GRAŻKA" Rotkiewicz Mieczysław
 24. TARTAK Jędrzyński Tadeusz
 25. "JAWAL M.R.Z. Murawiec" Spółka Jawna, Murawiec Zbigniew i Renata

Serdeczne podziękowania dla Sponsorów, Partnerów oraz wszystkich uczestników rajdu – wierzymy, że dzięki Wam Bartek i Staś będą mieli większe szanse na powrót do zdrowia.

Zapraszamy na kolejny, jubileuszowy V Charytatywny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w Borach Tucholskich we wrześniu 2019 roku.

 

Słowo od Prezes Banku Spółdzielczego w Koronowie

Marze­nia dają taką dziwną siłę i moc, która mówi, że nig­dy nie należy się pod­da­wać, że należy iść uśmie­chniętym przez życie i osiągać rzeczy niemożliwe.

Rodziny Stasia i Bartka marzą od lat, aby ich kochane dzieci mogły cieszyć się życiem tak jak ich zdrowi rówieśnicy. My, jako organizatorzy IV Charytatywnego Rajdu Rowerowego marzyliśmy, aby znalazła się jak największa rzesza ludzi o otwartych sercach, gotowa wesprzeć finansowo rodziny Stasia i Bartka. 

Pragnę podziękować wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i w każdy możliwy i dostępny sposób wsparli tę inicjatywę. Ta dziwna siła i moc, która pozwala na realizację marzeń była obecna przez cały czas rajdu. Uśmiechnięte twarze, wzajemna życzliwość, gotowość niesienia sobie pomocy i wsparcia nawzajem, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa ustalonych przez wspierającą organizatora Policję i Ratownictwo Medyczne dało szansę na przybliżenie realizacji marzenia rodziców Stasia i Bartka oraz naszych. Pokazała, że otaczają nas cudowni ludzie.

W imieniu nas uczestników pragnę też podziękować wszystkim moim pracownikom, w szczególności Małgosi Litewce, którzy nie tylko  zaangażowali się w organizację rajdu, ale też aktywnie pokonywali kilometry tras.

POMOC DLA STASIA I BARTKA JEST NADAL POTRZEBNA. Dołączcie proszę do grona tej wyjątkowej rodziny jaką stworzyliśmy przez te 2 dni i przekazujcie swoje wpłaty na konto. Każda złotówka pomocy dla Stasia i Bartka jest na wagę życia.

Prezes Zarządu

Alicja Huczyńska

 

 

 

 

 

Polub naszą stronę!
news news news news news news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?