Aktualność

Odpowiedzialny start w dorosłe życie

06.05.2019

A A A

Matura już trwa!

Matura już trwa! – już niedługo wkroczysz w dorosłe życie, a pierwsze dorosłe decyzje to decyzje związane z Twoimi finansami. Właśnie teraz zacznie się nowy etap w Twoim życiu - mimo, że pewnie uczyłeś się w szkole finansów, teraz poznasz je od podszewki – to najlepszy okres, aby nauczyć się racjonalnie dysponować swoim budżetem. Niezależnie od tego czy wejdziesz na rynek pracy i zaczniesz zarabiać, czy też zdecydujesz się na studia i nadal pozostaniesz na utrzymaniu rodziców – tutaj znajdziesz kilka przydatnych porad jak mądrze zarządzać Twoimi pieniędzmi:

  1. Załóż rachunek – Twoje pieniądze w banku będą bezpieczne, rachunek młodzieżowy nic nie kosztuje, a korzystać z jego przywilejów w Banku Spółdzielczym w Koronowie możesz aż do 30 roku życia!
  2. Skorzystaj z karty do rachunku – jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie – kartą możesz płacić wszędzie, gdzie są terminale (także za granicą), wypłacać pieniądze
    w bankomatach, w wybranych sklepach oznaczonych logo „Cash Back” lub „Płać i wypłacaj” oraz płacić przez Internet za zakupy np. na Allegro, AliExpress. Gdy ktoś ukradnie Ci kartę – wystarczy ją zastrzec pod numerem telefonu 828 828 828 – a dzięki limitom dziennym ograniczysz do minimum Twoją stratę, w sytuacji kiedy ktoś zdąży zapłacić Twoja kartą zanim ją zastrzeżesz.
  3. Korzystaj z rachunku internetowego i naszej nowej aplikacji na Twój smartfon – Portfel SGB  – dzięki temu gdziekolwiek jesteś, będziesz na bieżąco wiedział ile masz pieniędzy, ile i gdzie je wydałeś oraz ustalisz czy już otrzymałeś wpływ na który czekasz.
  4. Korzystaj z karty HCE – to „karta” w telefonie – nosisz go zawsze przy sobie? Jeżeli tak – to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie – możesz płacić nim dokładnie tak jak zwykłą kartą.
  5. Pieniądze pożyczaj z głową! Zaraz po ukończeniu szkoły średniej będzie czekać na Ciebie wiele pokus – pierwszy samochód, super wakacje, nowy laptop, a żeby to wszystko sfinansować mamy dla Ciebie super kredyty. Jeśli wybierasz się na studia -  Kredyt studencki to prawdziwa okazja! Z nim otrzymasz co miesiąc zastrzyk gotówki na co tylko chcesz, a spłatę kredytu rozpoczniesz dopiero 2 lata po ukończeniu studiów - wtedy będziesz już specjalistą na rynku pracy, a jego raty będą stanowiły niewielkie obciążenie Twojego budżetu! Dodatkowo część odsetek od Kredytu studenckiego pokrywa budżet państwa, a jeśli znajdziesz się w gronie najlepszych absolwentów – możesz się starać o umorzenie nawet 50% kwoty kredytu! Jest to łatwy start w życie – prawda?
  6. Zawsze korzystaj z porad doświadczonych osób. Nie masz w rodzinie osoby, która zna się na finansach? Nic nie szkodzi. W Banku Spółdzielczym w Koronowie podchodzimy do każdego Klienta indywidualnie – pomożemy i doradzimy w każdej sytuacji związanej
    z finansami.

Chcesz wiedzieć więcej lub skorzystać z usług Banku Spółdzielczego w Koronowie? Zapraszamy do naszych placówek w Bydgoszczy, Brusach, Cekcynie, Gostycynie, Kamieniu Krajeńskim, Koronowie, Lubiewie, Mroczy i Śliwicach – adresy znajdziesz na stronie www.bskoronowo.com.pl.

Polub naszą stronę!
news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?