Aktualność

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

13.11.2018

A A A

11 listopada br. Bank Spółdzielczy w Koronowie uczestniczył w świętowaniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości z tym związane rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym, gdzie Prezes Zarządu Alicja Huczyńska oraz Dyrektor Oddziału w Koronowie Dorota Jaworska w asyście bankowego pocztu sztandarowego złożyły wieniec w miejscu pamięci narodowej. Następnie w korowodzie wraz z mieszkańcami Koronowa podążyliśmy na rynek, gdzie przywitaliśmy  liczący 500 rowerzystów biało-czerwony peleton jadący szlakiem miejsc pamięci narodowej przez łącznie 111 km. Odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień. 8 Koronowska Gromada Zuchowa „Dudusie” wypuściła w niebo 100 biało-czerwonych balonów. Uroczystość uświetnił konny pokaz Poloneza w wykonaniu jeźdźców z lokalnego Klubu „Deresz”.

Na koniec uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, prowadzeni przez młodzież z koronowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. L. Wyczółkowskiego niosącą 100-metrową flagę Polski, udaliśmy się do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się uroczysta msza święta.

Polub naszą stronę!
news news news news news news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?