Aktualność

Jubileusz 125-lecia naszego Banku

29.09.2017

A A A

W sobotę 16 września 2017 roku  w malowniczym miejscu jakim jest plaża w Pieczyskach koło Koronowa trwał zorganizowany po raz pierwszy przez Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowe BINDUGA i Urząd Miasta Koronowa Międzynarodowy Dzień Kajakarza KAYAKMANIA 2017. Szczególnym zawodnikiem z numerem 1 tego niepowtarzalnego wydarzenia był Aleksander Doba . KAYAKMANII równolegle towarzyszyła wyjątkowa  uroczystość jaką było 125-lecie naszego Banku. Nie była to typowa uroczystość. Zainicjowana wcześniej przez Prezes Zarządu Alicję Huczyńską zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy miała swoją kontynuację podczas obu wydarzeń. Przybyli  goście wsparli zbiórkę w ramach akcji zorganizowanej przez Bank „Zamień kwiaty na pomoc”. Na konta otwarte dla poszkodowanych wpłynęło i cały czas wpływa wiele datków. Tylko od dwudziestu siedmiu najbliżej sąsiadujących zaprzyjaźnionych banków spółdzielczych wpłynęła kwota blisko 27 tys. zł.

Obchody 125-lecia rozpoczęła Prezes Zarządu Alicja Huczyńska, która przedstawiła rys historyczny Banku, zwracając szczególną uwagą na rolę inicjatorów jego powołania i przesłanki, jakimi się kierowali podczas jego tworzenia. Idee służenia społecznościom lokalnym oraz wzmacnianie miejscowej gospodarki były ważne 125 lat temu i dzisiaj, mimo upływu lat i wielu transformacji  gospodarczych pozostają nadal aktualne. Mówiła również o przemianach, jakie przeszedł nasz Bank w ciągu ostatniej dekady, wprowadzając go w nurt nowoczesności. Magiczne słowa „dziękuję, przepraszam i proszę” to klucz sukcesu naszego Banku. Potwierdzeń tej tezy jest mnóstwo, w rzeczach codziennych, ale też wyjątkowych jakie zdarzały się w przeszłości i dzieją się dzisiaj. Tymi słowami Pani Prezes nawiązała do ostatnich działań związanych ze wsparciem poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy przez spółdzielców oraz podmioty z nimi związane. Wspólne działanie pozwoliło zebrać z całej Polski ponad 120 tys. zł i przeznaczyć je na pomoc potrzebującym. Pracownicy Banku, którzy są współautorami sukcesu wyznają zasadę „droga do sukcesu jest zawsze w budowie”, dlatego zawsze dbają, aby podążając za rozwojem społeczności lokalnych być zawsze otwartym na drugiego człowieka.

Na jubileusz  przybyli Klienci Banku, prezesi zaprzyjaźnionych banków spółdzielczych, wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele starostów lokalnych samorządów, współpracujące kluby sportowe oraz Zarząd, Rada Nadzorcza i pracownicy Banku. Wśród gości znaleźli się także członkowie Zarządów współpracujących instytucji:

 • Sławomir Flissikowski – Przewodniczący Rady Nadzorczej SGB‑Banku SA,
 • Ziemowit Stempin – Wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA,
 • Przemysław Pilarski – Przewodniczący Rady Zrzeszenia SGB-Banku SA,
 • Michał Ołdakowski – Wiceprezes Zarządu Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB,
 • Michał Krakowiak – Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych,
 • Przemysław Gabrusewicz-  Prezes Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych w Poznaniu,
 • Jacek Smolarek – Prezes Zarządu Concordia Ubezpieczenia,
 • Magdalena Kolan – Prezes Zarządu SGB Leasing,
 • Piotr Matwiej - Doradca Zarządu Związku Banków Polskich.

Uroczystość 125-lecia Banku była okazją do uhonorowania podmiotów i osób współpracujących z Bankiem,  Członków Banku, Członków organów statutowych oraz Pracowników Banku szczególnymi odznaczeniami nadawanymi przez  Kapitułę Odznaczeń  Krajowego Związku Banków Spółdzielczych:

 • Złotą oraz Srebrną Odznaką im. Franciszka Stefczyka
 • Złotym oraz Srebrnym Krzyżem im. Ks. Piotra Wawrzyniaka
 • Medalem im. Franciszka Stefczyka,

a także Złotą i Srebrną Odznaką Spółdzielczej Grupy Bankowej nadawaną przez Kapitułę Odznaki Spółdzielczej Grupy Bankowej.

Aktu dekoracji dokonali:

 • z ramienia Krajowego Związku Banków Spółdzielczych: Wiceprezes  Zarządu –  Michał Krakowiak,
 • z ramienia SGB-Banku SA: Wiceprezes Zarządu Ziemowit Stempin,
 • z ramienia Banku Spółdzielczego w Koronowie: Przewodniczący Rady Nadzorczej –  Stanisław Ormiński oraz Prezes Zarządu –  Alicja Huczyńska.

Kolejnym punktem obchodów były przemówienia gości. Wśród przemawiających znaleźli się Sławomir Flissikowski i Ziemowit Stempin jako przedstawiciele SGB‑Banku SA, Michał Krakowiak –Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, Przemysław Gabrusewicz - Związek Rewizyjny Banków Spółdzielczych w Poznaniu, Michał Ołdakowski – Spółdzielczy Systemu Ochrony SGB, Piotr Matwiej – Związek Banków Polskich, Ryszard Bober – Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przedstawiciele samorządów: Stanisław Gliszczyński - Burmistrz Koronowa, Jacek Brygman – Wójt Gminy Cekcyn, Michał Skałecki – Wójt Gminy Lubiewo oraz wielu Klientów i przedstawicieli współpracujących z Bankiem instytucji i klubów sportowych.

W imieniu banków spółdzielczych przemawiała Helena Kłosowska  - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu i Waldemar Zieliński - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Toruniu, którzy przekazali na ręce Burmistrza Koronowa Stanisława Gliszczyńskiego symboliczny czek na kwotę 26 965 zł, która była wcześniej przekazana na konta dla poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy.

Bank realizując swoją misję edukacji społeczności lokalnych organizuje konkursy. Jubileusz był wyjątkową okazją gdzie dokonano rozstrzygnięcia i wręczenia nagród dla laureatów trwającego w tym roku konkursu „Jubileuszowe Grand Prix”. Jego uczestnicy od początku roku rywalizowali w minikonkursach na: jubileuszowy mem, konkursie fotograficznym „Bank w moich oczach” , nazwę kredytu oraz hasło reklamowe  tego produktu. Radość wśród naszych młodych zwycięzców i wręczanie nagród w tak wyjątkowym gronie gości nadało rangę temu  wydarzeniu utwierdzając wszystkich obecnych, że idee spółdzielczości są bezcenne. Zwycięzcami konkursu zostali:

1. w kategorii wiekowej do 16 lat:

I miejsce i nagroda w postaci roweru: Szymon Papieski,

II miejsce i nagroda w postaci tabletu: Błażej Papieski,

III miejsce i nagroda w postaci smartfonu: Weronika Głowacka.

2. w kategorii wiekowej powyżej 16 lat:

I miejsce i nagroda w postaci roweru: Magdalena Tabasz,

II miejsce i nagroda w postaci tabletu: Artur Mitera,

III miejsce i nagroda w postaci smartfonu: Anna Badura.

 

Została też wydana nagroda z loterii lokaty SGB w postaci parowaru, która trafiła do Pana Macieja – Klienta Oddziału w Koronowie.

 

Po wręczeniu odznaczeń i nagród na salę wjechał jubileuszowy tort, który  podzieliły Prezes Zarządu Alicja Huczyńska i Wiceprezes Zarządu Edyta Syrewicz.


W związku z tym, że jubileusz  125-lecia naszego Banku odbywał się równolegle w sąsiedztwie Międzynarodowego Dnia Kajakarza KAYAKMANIA 2017, nie mogło zabraknąć wodnej atrakcji jaką był wyścig smoczych łodzi. Wśród odważnych zawodników znaleźli się pracownicy Banku, przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów sportowych oraz banków i instytucji, w tym m.in.: Jolanta Nowakowska - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubrańcu, Cezary Maciejewski - Prezes Zarządu Kujawsko-Dobrzyńskiego Banku Spółdzielczego we Włocławku, Arkadiusz Furtak – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Żninie, Michał Ołdakowski – Wiceprezes Zarządu Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB.

 

Atrakcją muzyczną wieńczącą wydarzenia tego dnia na plaży Zalewu Koronowskiego   - był koncert gwiazdy tego lata – zwycięzcy The Voice of Poland – Mateusza Ziółko, który przez blisko 2 godziny zabawiał publiczność utworami takimi jak m.in. „W płomieniach” czy „Planety”.

W programie 125-lecia Banku nie mogło zabraknąć „niespodzianki wieczoru” – były aż dwie – swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas  Aleksander Doba – słynny podróżnik i kajakarz, który tydzień wcześniej wrócił z wyprawy (oczywiście kajakiem) przez Atlantyk oraz Mateusz Ziółko z zespołem .

Uroczystość 125-lecia Banku była niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla pracowników, jak i dla wszystkich osób związanych z Bankiem. Taki jubileusz jest świadectwem bogatej historii Banku i tego jak rośnie w siłę, aby zaspokajać potrzeby Klientów przez co najmniej kolejnych 125 lat.

 

Nadal można dokonywać w płat na rzecz poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach:

Gmina Koronowo: 51 8144 0005 2001 0000 0521 0030 z dopiskiem: „HURAGAN”

Gmina Brusy: 38 8144 0005 2005 0500 3400 0001 z dopiskiem: „POMOC”

Gmina Gostycyn: 55 8144 0005 2003 0031 4817 0005 z dopiskiem „Pomoc dla poszkodowanych”

Gmina Mrocza: 19 8144 0005 2004 0040 0114 0006 z dopiskiem: „POMOC”

 

Odznaczeni pracownicy Banku:

Odznaczenia Krajowego Związku Banków Spółdzielczych

                                                                                             

1. Złota Honorowa Odznaka im. Franciszka Stefczyka:

 • Ignacy Januszewski – Członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Jadwiga Olszowy – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie - Oddział Gostycyn;
 • Anna Ziemińska – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie – Oddział Lubiewo.

  2. Srebrna Honorowa Odznaka im. Franciszka Stefczyka:
 • Herbert Ważny – Członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Celina Łukowska – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie – Oddział Śliwice.

  3. Złoty Krzyż Zasługi im. ks. Piotra Wawrzyniaka:
 • Jan Kosiedowski – Członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Tadeusz Daroń – Członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Elżbieta Kallas – emerytowany pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie – Oddział Kamień Krajeński;
 • Alicja Huczyńska – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie.

  4. Srebrny Krzyż Zasługi im. ks. Piotra Wawrzyniaka dla następujących osób:
 • Marek Janicki – Członek Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Dariusz Wiese - Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Edyta Syrewicz – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Małgorzata Stryszyk – Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Katarzyna Stosik – Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Agnieszka Paluszyńska - Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Kolanowski Marek - Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Iwona Cieślewicz - Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie.

 

Odznaki SGB

1. Złota Odznaka SGB dla następujących osób:

 • Gabriela Tesmer – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Oddział w Koronowie;
 • Jadwiga Bonik – Dyrektor Oddziału w Kamieniu Krajeńskim;
 • Halina Szweda – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Filia w Cekcynie;
 • Barbara Ochała – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Oddział w Gostycynie;
 • Maria Koper – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Filia w Koronowie.

  2. Srebrna Odznaka SGB dla następujących osób:
 • Grażyna Zając – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Oddział w Koronowie;
 • Zenona Tomczak – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Oddział w Koronowie;
 • Małgorzata Kamińska - Centrala Banku Spółdzielczego w Koronowie;
 • Jacek Książek – pracownik Banku Spółdzielczego w Koronowie, Oddział w Mroczy.

 

Polub naszą stronę!
news news news news news news news news news news news news news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?