Aktualność

Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej

16.10.2018

A A A

05 października Bank Spółdzielczy w Koronowie wspólnie z Grupą SGB po raz kolejny uczestniczył jako Partner w Forum Rolniczym Gazety Pomorskiej, które zgromadziło rolników z różnych zakątków województwa kujawsko-pomorskiego, a nawet spoza jego granic. Uczestniczyli w nim ministrowie, eksperci branżowi, naukowcy.

Myślą przewodnią debaty było: Co zrobić, by polski rolnik przestał być najsłabszym ogniwem w łańcuchu “od pola do stołu”? Czy Unii dwóch prędkości rzeczywiście zależy na silnym rolnictwie?

Rozmawiano o jesieni życia rolnika, afrykańskim pomorze świń, rynku mleka czy produkcji bez GMO. Podjęto takie tematy, jak: zabezpieczenia przed ryzykami, automatyzacja, robotyzacja i informatyzacja w rolnictwie, wykorzystywanie azotu czy finansowanie rolnictwa.

W kolejnej części Forum Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Alicja Huczyńska w imieniu Grupy SGB przywitała uczestników Forum nakreślając pokrótce działalność Grupy SGB, która ściśle związana jest z segmentem agrobiznesu – zna jego potrzeby i posiada ofertę skrojoną na jego miarę. Pogratulowała także wszystkim nagrodzonym rolnikom, którzy w tych niełatwych czasach są wyraźnymi liderami polskiej wsi”

Kulminacyjnym punktem Forum było wręczenie nagród Laureatom plebiscytów Rolnik Roku i Sołtys Roku 2018.

 

Polub naszą stronę!
news news news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?