Aktualność

​e-Składka – proste płatności z ZUS

02.01.2018

A A A

e-Składka – proste płatności z ZUS

Przedsiębiorco, przypominamy, że od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki do ZUS należy przekazywać na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informację  o numerze tego rachunku powinieneś otrzymać  z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymałeś informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubiłeś list, zgłoś się do ZUS albo zadzwoń do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00). Jeśli nie będziesz znał numeru rachunku składkowego nie opłacisz w  tym roku składek.

Jeśli będziesz miał w 2018 r. zaległości w płatnościach, to wpłata na indywidualny rachunek pokryje najstarszą należność. Może to spowodować zadłużenie za bieżący okres. Wpłynie to m.in. na Twoje prawo do zasiłku chorobowego. Podlegasz dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tylko wówczas, jeśli opłacasz składki w terminie i w pełnej kwocie.

Jeśli masz problemy finansowe i nie jesteś w stanie w całości spłacić zaległych składek, to wystąp do ZUS o podpisanie układu ratalnego. Taka umowa zapewni Ci objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do świadczeń. Możesz skorzystać z pomocy doradcy ds. ulg codziennie w godzinach otwarcia placówek ZUS. Pomoże on zgromadzić i wypełnić dokumenty niezbędne do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie długu na raty.

Więcej informacji na temat e-Składki znajdziesz na stronie www.zus.pl/eskladka

 

UWAGA:

W związku z tym, że w ostatnim czasie pojawiały się fałszywe listy, które rzekomo pochodzą od ZUS, w których zawarte były nieprawdziwe numery kont.

Należy pamiętać:

  • ZUS wysyłał nowe numery indywidualnych rachunków listem poleconym,
  • Fałszywe listy mogły zawierać np. logotyp zbliżony do logotypu ZUS,
  • Fałszywe listy zawierały odpowiednio spreparowany numer rachunku, który w rzeczywistości nie jest rachunkiem składkowym ZUS,
  • Numer swojego nowego rachunku bankowego można sprawdzić w wyszukiwarce NRS która działa na stronie https://www.eskladka.pl/.

Więcej informacji o zagrożeniu TUTAJ

 

Polub naszą stronę!
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?