https:/www.high-endrolex.com/37 Szlachetna Paczka - zapraszamy do pomocy
Aktualność

Szlachetna Paczka

01.12.2016

A A A

Bank Spółdzielczy w Koronowie także w tym roku wesprze akcję Szlachetna Paczka. Tym razem pomożemy Pani Helenie i Władysławowi, którym dość stabilne życie zmieniła ciężka choroba kobiety.

Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji i przekazywania darów dla rodziny w wyznaczonym miejscu w Banku Spółdzielczym w Koronowie, przy Placu Zwycięstwa 12 (w patio) do dnia 8 grudnia 2016r.

OPIS RODZINY

Pani Helena (63 l.) wraz z mężem, panem Władysławem (65 l.) zajmują skromne i nieduże mieszkanie.
Starsi państwo radzili sobie dobrze, do czasu zdiagnozowania białaczki u pani Heleny. Okazało się, że choroba była już bardzo zaawansowana. Szpital zaoferował hospicjum, jednak mąż chorej odmówił oddania żony. Z pomocą dzieci załatwił hospicjum domowe. Pan Władysław z oddaniem opiekuje się żoną. W międzyczasie pan Władek także zaczął podupadać na zdrowiu i musiał przejść na rentę chorobową. Zdiagnozowano u niego astmę, rozedmę płuc i problemy z kręgosłupem. Mimo to nadal pracował dorywczo, aby choć trochę podreperować domowy budżet. Niestety parę miesięcy temu dostał lekkiego udaru. Rodzina utrzymuje się głównie z renty. Po odliczeniu wszystkich wydatków na mieszkanie i leki (ok. 1049 zł.) na jedną osobę zostaje zaledwie 117 zł na miesiąc.
Mimo tych wszystkich problemów małżeństwo jest bardzo pogodne i zżyte. Pani Helena kiedy czuje się troszkę lepiej, stara się sama przemieszczać na biurowym fotelu na kółkach. Wózek inwalidzki nie mieści się w ciasnym mieszkaniu. Pan Władysław najchętniej wróciłby do pracy, ale przy jego obecnym stanie zdrowia lekarze odmawiają mu zaświadczenia o zdolności do pracy. W domu jest bardzo czysto, pan Władek pomimo udaru stara się dbać o mieszkanie. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności, ponieważ przy obecnych dochodach często brakuje im na podstawowe produkty. Bardzo potrzebują też pralki - stara jeszcze (po wielokrotnych naprawach)działa, ale mechanik powiedział, że już dalej naprawiać się nie da. Poza tym potrzebne jest wyposażenie mieszkania, które przy osobie chorej jest często zmieniane.


NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:

żywność

brak środków do życia sprawia, że nie stać rodziny na zakup jedzenia.

pralka

obecna ma lata świetności za sobą i nie nadaje się do dalszej naprawy.

wyposażenie mieszkania

bardzo potrzebne, bo przy chorej osobie dużo się zużywa.

 

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach

Inne: kakao, bakalie, smarowanie, słodycze, owoce

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon

Inne: papier toaletowy

III ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp.

Imię

Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Sylwetka

Uwagi

1

Helena

zimowy, ciepły

szlafrok, piżama

163

tęga

waga 90 kg

 

V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Inne: kołdra, pościel - 160 x 200


VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Bardzo przydałaby się nowa pralka. Obecna ma już kilkanaście lat. Była kilkakrotnie reperowana i nie nadaje się do dalszej naprawy.

VII. INNE POTRZEBY:

Opał - węgiel, każda ilość ucieszyłaby rodzinę.

VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

Helena - kosmetyki, perfumy. Władysław - woda toaletowa, zestaw do golenia.

 

Polub naszą stronę!
news
Z jakich usług najczęściej korzystasz w naszym Banku?