Aktualność

70-lecie Klubu Tarpan Mrocza

06.10.2017

A A A

W dniu 30.09.2017r. w Mroczy odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów. Świętowano również 70-lecie MGLKS Tarpan Mrocza oraz 20-lecie sekcji podnoszenia ciężarów. Tytuł Drużynowych Mistrzów Polski 2017 zdobył klub Budowlanych Opole. Drugie miejsce w finale oraz w całych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczył  Tarpan Mrocza. Brązowe medale zdobyli sztangiści CLKS Mazovii Ciechanów.

Po zawodach odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 70-lecia klubu Tarpan Mrocza oraz z 20-leciem sekcji podnoszenia ciężarów.

Nie zabrakło przemówień, wspomnień, rozmów o minionych latach, wydarzeniach, ludziach, którzy wpłynęli na działalność i sukcesy Tarpana.

Tarpan Mrocza od wielu lat jest nierozerwalnie związany z naszym Bankiem, dlatego też z zaproszenia na uroczystość skorzystała Prezes Zarządu Alicja Huczyńska i Dyrektor Oddziału w Mroczy Piotr Marosz, Korzystając ze sposobności  życzyli Członkom Klubu wytrwałości i hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności, kolejnych sukcesów, talentów sportowych, hojnych darczyńców i sympatyków sportu. Naszym prezentem dla Klubu było kolejne już w tym roku dofinansowanie, które zapewne zostanie wykorzystane na kształcenie młodych sportowców.

70-lecie Tarpana Mrocza było wielkim wydarzeniem – na uroczystości obecnych było kilku mistrzów olimpijskich: Adrian Zieliński, Szymon Kołecki, Arsen Kasabijew, Krzysztof Siemion, Bartłomiej Bonk, Krzysztof Zawada oraz Tomasz Zieliński, który w Londynie zajął 9 miejsce, ale teraz dostać ma brąz.